Tato třetí kniha od Philipa Lymberyho je strhující a svižnou cestou odhalující hořkou pravdu. Pokud necháme globální potravinový systém běžet dál beze změny, zbývá nám posledních šedesát sklizní.
Cestujeme z Philipova milovaného a ohroženého venkovského Sussexu do zemědělských oblastí, včetně obřích a holých výkrmných ohrad pro skot v USA, kde se země mění v prach. Philipův podnětný průzkum a vypravěčské schopnosti zdůrazňují, že nadvláda obřích agrobyznysů zničila náš životadárný a deset tisíc let trvající kontrakt s půdou.
Jedná se bezesporu o bezútěšnou situaci. Čtenáři a čtenářky však v knize Sixty Harvests Left najdou i naději a řešení: fungující regenerativní zemědělské systémy a lidé, kteří za nimi stojí. Tyto vizionářské praktiky respektují půdu a volně žijící i hospodářská zvířata a jen díky nim můžeme našim dětem zajistit lepší budoucnost.
Veškeré výtěžky z Philipovy knihy putují organizaci Compassion in World Farming.
Silné, přesvědčivé a smysluplné čtení. Kniha Philipa Lymberyho vám předloží, co je potřeba udělat. A je to velmi jednoduché. Starejme se o půdu, obhospodařujme ji s citem, kráčejme po této zemi s lehkostí a ještě můžeme vše zachránit. My sami se potřebujeme urychleně změnit. A tahle kniha je transformativní. Přečtěme si ji a poučme se z ní.
Překrásně napsáno. Dechberoucí a nelítostná kritika průmyslového zemědělství – které pohání klimatickou změnu a krizi biodiverzity a současně ohrožuje naše zdraví. Kniha Sixty Harvests Left je plná vhledů a setkání s průkopníky nových způsobů hospodaření. Vyzývá k akci – ke změně světa od základů. Životně důležitá kniha.
Děsivý název je jen výstražným znamením. Obsah knihy předkládá všemožné způsoby, jak zachránit planetu s jejími druhy, včetně toho našeho. Jedná se o strhující a místy i strašidelné čtení. Kniha Sixty Harvests Left je podložená důkladným průzkumem a psaná jak pro laiky, tak pro odborníky. A čte se jako thriller. Zaslouží si, aby ji četl celý svět. A ihned podle ní jednal. Opravdu ji nemůžu než doporučit.
Philip Lymbery ve své úchvatně napsané knize popisuje, jak intenzivní zemědělství škodí životnímu prostředí a vystavuje vnímavé tvory utrpení. A díky svým návštěvám a rozhovorům s těmi na přední linii – vědci, farmáři a dodavateli potravin – nám dokáže představit udržitelné alternativy. A to, že fungují. Budoucnost naší planety má naději. A každý z nás můžeme hrát svou roli. Doporučuji vám přečíst si knihu ‘Sixty Harvests Left’
zakladatelka institutu Jane Goodall Institute a poselkyně míru OSN
Knihu si můžete zakoupit v českém překladu od nakladatelství Práh.