Kromě toho, že průmyslové velkochovy každoročně způsobují utrpení a bolest desítkám miliard suchozemských hospodářských zvířat, mají velký negativní dopad na lidi po celém světě.
Intenzivní produkce masa bývá spojena s mnoha kritickými zdravotními problémy, včetně antimikrobiální rezistence, pandemií, rostoucího počtu případů obezity a rakoviny a také podvýživy. V intenzivní živočišné výrobě také hrozí vyšší riziko závažných onemocnění z jídla, jako je salmonela a E. Coli.
Více než 820 milionů lidí z celého světa nemá dostatek jídla, přesto téměř dvě miliardy lidí trpí nadváhou nebo obezitou a třetina všech vyrobených potravin se vyhodí. Přitom zkrmování obilovin, které by mohl jíst i člověk, zvířatům chovaným v průmyslových velkochovech znamená, že ze 100 kalorií z obilovin zkrmených zvířatům se vyrobí pouze 17–30 kalorií z masa. Kdyby tyto obiloviny jedli přímo lidé, každý rok bychom dokázali uživit další 3,5 miliardy lidí.
Živobytí, zejména drobných zemědělců, je ohroženo degradací půdy a znečištěním, stejně jako nadměrným rybolovem a špatnými nebo nespravedlivými pracovními podmínkami. S industrializací, zvětšováním a mechanizací farem je potřeba stále méně pracovníků.
V sázce je budoucnost lidstva. Nesmíme dovolit, aby průmyslové velkochovy nadále ničily zdraví, blahobyt, potravinovou bezpečnost a živobytí lidí na celém světě.